دوره آموزشی سرویس و نگهداری آسانسور:

کارآموزان بعد از تعیین سطح یا گذراندن دوره کمک نصابی می توانند در این دوره شرکت کنند.این دوره شایستگی است در حوزه برق و مکانیک که کارهای اجرای سرویس های ادواری،گزارش معیوب، نجات مسافرین را شامل می شود و با نصابان و تعمیرکاران آسانسور در ارتباط می باشند.

10 جلسه (تعداد جلسات)

2 روز (تعداد جلسات در هفته)

8 ساعت (مدت زمان هر جلسه)

100 ساعت (مجموع ساعات دوره)

 

درباره سرویس و نگهدار آسانسور:

به جرات می‌توان گفت که دوره سرویس و نگهداری آسانسور، یکی از مهمترین دوره های آموزشی می باشد و افرادی که می خواهند در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور مشغول بکار شوند حتما باید با گذراندن این دوره با آگاهی و دانش کامل مشغول بکار شوند؛ اکثر افراد تصور می‌کنند که بر روی سرویس آسانسور تسلط دارند و این در حالیست که در خانه مهارت، کسانی که در کلاس هستند، افرادی هستند که سال‌ها در این صنف سابقه کار دارند، نکته قابل توجه این است که این افراد ، غالباً اطلاعاتی جزیره‌ای دارند که بصورت تجربی آن‌را کسب کرده‌اند. به همین دلیل این کلاس حتی از اولین جلسه حرف‌های زیادی برای گفتن به این دسته از افراد دارد و با دسته بندی و ارائه مطالب علمی در کنار دانش تجربی افراد آنها را به سرویسکاران با مهارتی تبدیل می کند.

 

تیترهای کلی عبارتند از :

آشنایی با مفاهیم سرویس و نگهداری آسانسور

آشنایی با گزارش نویسی

آشنایی با اصول مشتری مداری

شناخت اصول سرویس قطعات مکانیکال

شناخت اصول سرویس قطعات الکتریکال

آشنایی با استانداردهای آسانسور در زمینه سرویس

انجام کارگاه های عملی مکانیکال

انجام کارگاههای عملی الکتریکال

و …

4 الی 5 جلسه بصورت تئوری برگزار می شود و استاد مطالب و آموزش های مورد نیاز را به کمک اسلایدها و فیلم های آموزشی ارائه می دهد و در ادامه کارآموزان در کارگاه عملی مطالب آموزش دیده را به تمرین و مهارت آموزی می پردازند.

 

تیپ کلاس درسی:

هر جلسه متناسب با مباحث تدریس شده ، تمریناتی برای کارآموزان در نظر گرفته می شود. هر کارآموز در پایان هر جلسه باید شروع به گزارش نویسی کرده و در حضور سایر کارآموزان و مدرس، ارائه شده و در مورد نکات مثبت و منفی گزارش و کارهای انجام شده بحث می‌شود. همچنین هر جلسه ، سؤالاتی از مطالب گفته شده در جلسات قبل با هدف تشخیص سطح پیشرفت کاراموز مطرح شده و کارآموز موظف به پاسخگویی می‌باشد. حضور مستمر، کمیت و کیفیت تمرینات و نحوه پاسخگویی به پرسش‌های کلاسی بطور قطع در ارزیابی و تعیین سطح کارآموزان برای ورود به دوره بعد موثر خواهد بود.

 

خروجی دوره:

در پایان این دوره ، کارآموزان با سرویس و نگهداری آسانسور آشنا شده و اطلاعات مفیدی برای سرویس آسانسور را بدست آورده و درصورت فعال و پرکا‌ر‌بودن کارآموز در طول دوره، به دانش و مهارت سرویس آسانسور شناخت پیدا خواهد کرد. از اواسط دوره کاراموزان این امکان را خواهد داشت که از دانش جامع بدست آمده از محتوای آموزشی دوره، و همچنین منابع معرفی شده مدرسین، به عنوان یک سکوی پرتاب برای متخصص‌شدن در زمینه سرویس آسانسور استفاده کنند.همچنین شرکت های زیادی جهت استخدام و بکار گیری نیروهای مورد نیاز خود در زمینه سرویس علاقمند به استخدام نیرو هایی که در این دوره از کلاس ها شرکت کرده اند می باشند که توسط خانه مهارت به کارآموزان معرفی می گردند.

مخاطبین این دوره:

بصورت کلی علاقه‌مندان به کار در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور ، سرویسکاران شرکت های آسانسوری، سرویسکاران مقیم در مراکز و ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری، ناظرین سرویسکاران، بازرسین استاندارد ، کارشناسان رسمی دادگستری و … مخاطبین اصلی این دوره خواهند بود.

 

اگر کارآموزی مرحله ای از مراحل دوره سرویس و نگهداری آسانسور را فرا نگرفته باشد می تواند در دوره جدید به صورت رایگان شرکت نماید.

مدارک مود نیاز:
  • فتوکپی شناسنامه
  • فتوکپی کارت ملی
  •  یک قطعه عکس رنگی 4*3

هزینه دوره:

» هزینه دوره : 550.000 هزار تومان می باشد. (مبلغی بعنوان پیش پرداخت ثبت نام دریافت شده و باقی مبلغ در طول دوره از کارآموز دریافت می شود.)

آدرس:تهران میدان ولیعصر خیابان کریم خان تقاطع حافظ هنرستان شهدای هفتم تیر.

تلفن تماس:

  • 021-88927571
  • 09919545411

تلگرام خانه مهارت آسانسور

elevatorhome@

 

 

 

فهرست