دوره آموزشی کمک نصاب:

تعداد جلسات: 22 جلسه

2 روز در هفته – 8 ساعت در هر روز

مجموع ساعات دوره: 175 ساعت

درباره دوره کمک نصابی آسانسور

به جرات می‌توان گفت که دوره کمک نصابی ، دریچه ورود به دنیای آسانسور است؛ از مبتدی‌ترین افراد تا کسانی که سال‌ها در این صنف سابقه کار دارند، به مطالبی که در این کلاس مطرح می گردد، نیاز دارند. شاید تصور کنید که افراد با سابقه کار در صنف آسانسور بهتر است در کلاس های دیگری بطور جداگانه یا حرفه‌ای‌تر آموزش ببینند؛اما نکته قابل توجه این است که این افراد، غالباً اطلاعاتی جزیره‌ای دارند که بصورت تجربی آن‌را کسب کرده‌اند. به همین دلیل این کلاس حتی از اولین جلسه حرف‌های زیادی برای گفتن به این دسته از افراد دارد.

مباحث کلی عبارتند از :

آشنایی با مفاهیم اولیه آسانسور

آشنایی با مفاهیم اولیه مورد نیاز مهارت آموزان برای نصب

شناخت قطعات مکانیکال

شناخت قطعات الکتریکال

شناخت اصول نصب

شناخت انواع آسانسور و تفاوت های آنها

آشنایی با استاندارد های آسانسور

آشنایی با محاسبات آسانسور

انجام کارگاه های عملی مکانیکال

انجام کارگاههای عملی الکتریکال

انجام کارگاه جوش و فلزکاری

و …

12 الی 13 جلسه بصورت تئوری برگزار می شود و استاد مطالب و آموزش های مورد نیاز را به کمک اسلایدها و فیلم های آموزشی ارائه می دهد و در ادامه مهارت آموزان در کارگاه عملی مطالب آموزش دیده را به تمرین و مهارت آموزی می پردازند.

تیپ کلاس درسی

هر جلسه متناسب با مباحث تدریس شده ، تمریناتی برای مهارت آموزان در نظر گرفته می شود. تمرین هر مهارت آموز، در حضور سایر مهارت آموزان و مدرس، ارائه شده و در مورد نکات مثبت و منفی کارها بحث می‌شود. همچنین هر جلسه، سؤالاتی از مطالب گفته شده در جلسات قبل با هدف تشخیص سطح پیشرفت مهارت آموزان مطرح شده و کارآموز موظف به پاسخگویی می‌باشد. حضور مستمر، کمیت و کیفیت تمرینات و نحوه پاسخگویی به پرسش‌های کلاسی بطور قطع در ارزیابی و تعیین سطح مهارت آموزان برای ورود به دوره بعد موثر خواهد بود.

خروجی دوره

در پایان این دوره ، مهارت آموزان با الفبای آسانسور آشنا شده  و اطلاعات مفیدی برای ورود به بازار کار، بدست آورده و در طول دوره، با قسمت‌های پر اهمیت و کاربردی آسانسور آشنا خواهد شد. از اواسط دوره مهارت آموزان این امکان را خواهد داشت که از دانش جامع بدست آمده از محتوای آموزشی دوره، و همچنین منابع معرفی شده مدرسین، به عنوان یک سکوی پرتاب برای متخصص‌شدن در یک شاخه مشخص استفاده کنند.

مخاطبین این دوره

بصورت کلی علاقه‌مندان به کار در زمینه آسانسور ، هنرجویان هنرستان‌ها ، دانشجویان رشته آسانسور، نیروهای جدید شرکت های آسانسوری که قصد ورود به این صنف را دارند، بازرسین استاندارد ، کارشناسان رسمی دادگستری  و … مخاطبین اصلی این دوره خواهند بود.

فهرست