درباره ما

 

درباره ما

خانه مهارت آسانسور در روز سوم اردیبهشت ماه سال ۹۵ مصادف با تولد حضرت علی (ع) با حمایت اتحادیه: ”صنف آسانسور و تولیدکنندگان و تعمیرکاران وسایل الکترومکانیکی“ و با حضور مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران و هیات مدیره اتحادیه فوق و جمعی از مدیران و فعالان محترم این حوزه افتتاح شد.
خانه مهارت آسانسور به عنوان مجهزترین مرکز تخصصی آموزش آسانسور و پله برقی با هدف تغییر در بستر آموزشی تاسیس شد. تغییر در سیستم بزرگ و فراگیر آموزشی کار بزرگی بود و حرکتی خلاف جهت آب. ما با هزینه‌ها و سختی‌های زیاد این حرکت را آغاز کردیم و بزرگترین درسی که در این سالها گرفتیم این بود که تنها یک چیز می تواند باعث رشد و توسعه دایمی شود و آن لحظه به لحظه و روز به روز “بزرگتر کردن رویا” است. رویای ما هر روز بزرگتر شد و فهمیدیم هر روز باید آماده تغییری تازه باشیم در درون خودمان و در برابر اتفاقات بیرونی. برای همین هرگز به تکرار و تکراری شدن تن نداده‌ایم؛ و اگر روزی نام خانه مهارت آسانسور را به نشانه ساختار شکنی در شرایط آموزشی راکد و ثابت در ایران انتخاب کردیم، امروز بیش از همیشه به راهی که آغاز کردیم ایمان داریم و هر روز که رشد می‌کنیم رویای بزرگتری را دنبال می‌کنیم.
در این سالها تلاش کرده‌ایم بر اساس هویت خانه مهارت آسانسور بستری را برای رشد و فعالیت هنرجویان جوان فراهم کنیم و برای آنها انگیزه و الگویی ایجاد کنیم برای مطالعه بیشتر، تلاش، به دست آوردن اعتماد به نفس، رعایتِ آداب و رفتارِ حرفه‌ای، حفظ ذهنیت مثبت و امید به آینده. حتما شما می‌دانید پیشرفت و دوام یک مجموعه آموزشی بدون حمایت مالی در این سالها در اوج بحران اقتصادی چقدر دشوار بوده است اما ما امروز اینجا ایستاده‌ایم چون رویای ما به رویای شما گره خورده است و پرشورتر از همیشه آماده توسعه بیشتر هستیم و مدت‌هاست دیگر تنها دغدغه ما “آموزش” نیست و “پرورش” هم امروز جز ماموریت‌های ماست. مدرسین مدرسه خانه مهارت آسانسور طبق قوانین، فیلترها و چارچوبهایی انتخاب می‌شوند که نزدیکترین خصوصیات اخلاقی و کاری را به صنف بزرگ آسانسور داشته باشند و به ارکان و اهداف خانه مهارت آسانسور متعهد و وفادار باشند. نحوه‌ی آموزش کارآموزان در خانه مهارت آسانسور، به شکل کلاسهای تئوری، کارگاهی، تجربی و ایجاد تجربه‌ای نو است.
خانه مهارت آسانسور مرکزی است که علم روز صنف اسانسور را بررسی می‌کند و بر اساس مطالعه و تحقیق روی بازار کار، خلاهای حرفه‌ای و همچنین نیاز کاآموزان، دوره‌هایی را طراحی و برگزار می‌کند. غالبا این دوره‌ها غیر قابل اجرا در محیط‌های آموزشی دیگر است. از آنجایی که دوره‌های آموزشی خانه مهارت آسانسور با هدفی مشخص و همچنین با نو‌آوری و مطابق با امکانات و فلسفه خانه مهارت طراحی می‌شوند، با قاطعیت می‌گوییم، خانه مهارت نه تنها هیچ دوره‌ای را از هیچ آموزشگاه ایرانی و یا مدرسه کپی نکرده و نمی‌کند، بلکه الگوی آموزشی و پیشرفت سایر آموزشگاه‌ها نیز بوده و در کشور عزیزمان هر روز بیشتر شناخته می‌شود.
غالب دوره‌های آموزشی در خانه مهارت آسانسور ، عناوین بینارشته‌ای و چندرشته‌ای است، و برای آموزش آنها تحقیق و برنامه‌ریزی دقیق صورت گرفته تا به یک استراتژی مشخص برسیم و به خلاقیت هنرجو و آزادی عملِ مدرسین تحت چارچوبِ استانداردخانه مهارت، احترام بگذاریم و انرژی و خلاقیت هنرجویان را در مسیر درست استفاده کنیم تا بیشترین کارایی را برای ورود به بازار کار داشته باشند.
همچنین خانه مهارت آسانسور تلاش می‌کند تا با وارد کردن تکنولوژی و علوم روز به کلاسهای خود، تمامی مطالب آموزشی را به روز نگه داشته و افراد را با راهکارهای جدید آشنا کند. از اینرو سیلابس آموزشی تمامی رشته های این مرکز در هر سال و دوره‌های مستقل آن دو بار در سال بازنویسی می شوند.

0
فهرست